Septembri alguses alustasid 12 noort 8-kuu pikkust veebipõhist kursust “Koguduserajajate kasvuhoone”. Inglise keeles on kursuse nimetus M4 Ready – alguse saanud Norrast ning nüüd toimumas mitmetest Euroopa riikides, olles osa M4 koguduserajamise võrgustikust. LNK meeskond on tõlkinud kursuse eestikeelseks. Kursuse eesmärk on aidata noortel juhtidel välja selgitada, kas neil võiks olla kirge, potentsiaalseid ande ja kutsumust koguduse rajamise valdkonnas – kas siis seda protsessi juhtides või olles osa meeskonnast. “Koguduserajajate kasvuhoone” toimub eelkõige veebipõhiselt Simply Learn keskkonnas, kuid oleme planeerinud ka 4 füüsilist kokkusaamist, kus saame terve päeva koos aega veeta, suhteid ehitada ja üheskoos ka sisuliselt mõned teemad läbi töötada.

Kursus on üles ehitatud kuue suurema teema peale, milleks on 1. Koguduse rajamine, 2. Isiklik areng, 3. Evangelism,
4. Kommunikatsioon,
5. Meeskonna arendamine ja 6. Jüngerlus. Igas teemas ehk moodulis on mitmeid õpetuslikke videoid ja intervjuusid erinevate koguduserajajatega üle Euroopa, sealhulgas näiteks Peep Saare, Jakob Remmeli ja Theo Bunescuga Eestist. Lisaks on igal osalejal oma isiklik mentor, kellega nad iga teema lõpus õpitu üle reflekteerida saavad. Mentoriteks on Eesti parimad tegijad koguduse rajamise valdkonnas, kes on ühel või teisel viisil antud protsessiga kokku puutunud.

Esimesel kokkusaamisel Koskla ruumides jagas Sven-Joonatan Siibak projekti nägemust ja saime üheskoos mõtestada, et miks üldse rajada kogudusi, millised on erinevad koguduse mudelid ja etapid ning mis on koguduse rajamise hind ja väljakutsed. Lisaks on suur rõõm ka sellest, et teiste seas on osalemas ka Ruut koguduse rajamismeeskond, kes peale esimest kokkusaamist juba oma esimese teenistuse Tartus, Agape kohvikus pidas. Kursuse sisu on kvaliteetne ja oleme põnevil, et näha, kuidas “Koguduserajajate kasvuhoone” Eesti kontekstis toimib ning mis samme kutsub Jumal osalejaid astuma!