marta52-uksepiidadKüsin seda endalt sageli, aga oma pühapäevakooli laste käest ei julge alati küsida, sest kardan, et vastus ei ole see, mida ma väga tahaksin. Küll oleks tore, kui kõik lapsed vastaksid, et parim tund nädalas on pühapäevakoolitund. Ja ma isegi ei ole kindel, kas neil sellise küsimuse peale pühapäevakoolitund üldse meelde tuleks. Ma tean seda, et PLL-s vastavad lapsed sageli, et parim aeg laagris oli piiblitund. Maailm, milles me elame pole vist kunagi pakkunud nii palju erinevaid võimalusi, kus oma meelt lahutada ja toredasti aega veeta. Reklaamid kutsuvad trenni, huviringi, kontserdile, teatrisse, kinno jne.

Panen üles oma väikese pühapäevakooli reklaami. Mõned märkavad, aga enamus vist ei märganud, sest pühapäevakooli alguses plahvatusliku laste hulka ei tulnud. Olin valmistunud palju enamaks. Tühja kah, mina teen oma osa. On kes on, teen kellega teen. Küsin ikka endalt, kas ma teen seda rõõmuga? Muidugi rõõmuga, teisiti ei tohigi sellele küsimusele vastata. Ma olen läbi mõelnud ja ettevalmistanud oma tunni. Ma annan oma parima. Ma olen pärast oma tunniga üsna rahul, sest ma sain väga hästi hakkama. No alati ei saa, siis ma natuke põen, aga mitte kaua, sest juba pean ma hakkama oma järgmist sooritust ette valmistama. Mida ma järgmisel korral lastele õpetan?

Ma ei tea, kas ka sa vahel mõtled nii. Keegi kunagi ütles, et pühapäevakoolitund ei ole sinu sooritus ega sinu etteaste, see on laste sooritus ja nende etteaste. See on või vähemalt võiks olla nende parim tund nädalas. See on see koht, kus nad tunnevad meie-tunnet: see on meie rühm, need on meie jutud Jumalast ja Jumalalt. Igaüks võib rõõmsalt minna ja mõelda, et sai päris hästi hakkama, Jumal kõnetas. Põdema ei pea, vaid peab natuke rohkem harjutama või endale meelde tuletama, et Jumal ei ole mind unustanud.

Aga ma pean hakkama nüüd järgmist tundi ettevalmistama. Mida minu lapsed järgmisel korral õpivad, kogevad, teada saavad ja kuidas saan mina olla neile seal inspireerivaks kaaslaseks. See on suur eesõigus ja vastutus, et minna järgmisel korral koos lastega ja aidata neil rääkida Jumalast ja kuulda Jumalat. Ma tahan, et see oleks laste parim tund sellel nädalal. Oh mul hakkab tulema tegelik rõõm sellest, mida ma teen. Ma tahan koos lastega olla teel ja avastada Jumala suuri saladusi.

Marta