Oleme ühiselt läbi minemas omamoodi keerukast ajast, mis vahel mõjutab meid viisidel, mida koheselt tähelegi ei oska panna. Alateadlik pinge ja vastutus, suurem väsimusaste, vajadus kiirelt kohaneda muutustega – sellel kõigel on oma mõju.

Oleme LNK meeskonnana näinud, et üks selle aja raskemaid mõjusid on avaldunud noorte seas, kus mentaalse tervise teemad on teravalt üles kerkinud. On neid, kes on läbipõlenud ja teisalt neid, kes peavad rasket võitlust ärevuse(häire) või depressiooniga. See on kindlasti täna vaid jäämäe tipp. Siin kõrval on raske statistikana tõus alaealiste suitsiidi numbrites. Küsimus ei ole täna ka selles, kas noor on koguduses või mitte, oleme näinud, et nendes võitlustes on ühtemoodi raske nii koguduse noortel kui ka kogudusest väljaspool olevatel noortel.

Aga kogudusel on oma oluline roll, eriti segastel aegadel. Meie osa on teenida, armastada ja anda tõelist tunnistust ülestõusnud Jeesusest. Tulla nende kõrvale, kes abivajavad ja hoida lootust seal, kus on pime ja inimesed on väsinud.

Oleme jaanuari alguses viimas läbi LNK-ga veebiseminari noorte mentaalse tervise teemal. Täpsem info sellest on tulemas lähinädalate jooksul!